Skuteczna regeneracja stawów za pomocą terapii regeneracyjnych i zabiegów operacyjnych

Osocze Bogatopłytkowe

Co to jest System Angel?

To komputerowy separator komórkowy do pozyskiwania osocza bogatopłytkowego oraz komórek macierzystych ze szpiku kostnego. Jest to „mini kombajn” , który w precyzyjny sposób i powtarzalny oddziela poszczególne frakcje krwi dzięki czemu lekarz może przygotować indywidualnie dobrane stężenie czynników wzrostu niezbędne do uzyskania efektu leczniczego.

Co to jest osocze bogatopłytkowe?

Jest to koncentracja płytek krwi własnych pacjenta uzyskanych dzięki unikatowej technologii separatora komórkowego Angel. Płytki krwi dzięki zawartych w nich czynnikach wzrostu posiadają bardzo korzystne właściwości regenerujące, odmładzające i przyspieszające gojenie.

Czym są czynniki wzrostu?

Czynniki wzrostu to specjalistyczne białka zawarte w płytkach krwi. Uwolnione z płytek dzięki kontrolowanemu rozpadowi, rozpoczynają kaskadę procesów naprawczych i regeneracyjnych aktywując inne komórki do działania oraz powodują ich namnażanie w miejscu podania.

Co wyróżnia separator Angel?

Nie jest to zwyczajna wirówka tylko komputerowy separator komórkowy. Zaawansowana technologia jako jedyna na rynku umożliwia stworzenia stężenia płytek krwi- czynników wzrostu uszytego na miarę pacjenta w sposób gwarantowany i powtarzalny. System Angel stwarza również warunki do pozyskania komórek macierzystych ze szpiku kostnego i jest alternatywą dla osób , które nie chcą się poddać liposukcji lub nie mają wystarczającej ilości tkanki tłuszczowej.

Jak wygląda procedura osocza bogatopłytkowego?

Pacjent jest kwalifikowany do terapii Systemem Angel na podstawie wywiadu, oraz dodatkowych wykonanych badań.

Procedura składa się z następujących etapów:
1. Pobranie krwi żylnej pacjenta
2. Umieszczenie krwi Pacjenta i poddanie obróbce w zestawie sterylnym podłączonego do separatora Angel
3. Uzyskane osocze bogatopłytkowe podawane jest w docelowe miejsce pod kontrolą aparatu usg

Jakie są wskazania do terapii osocza bogatopłytkowego?

Urazy sportowe: naderwanie więzadeł, ścięgien i mięśni
Przewlekłe schorzenia ortopedyczne takie jak : łokieć tenisisty, golfisty, kolano skoczka przeciążenia ścięgna Achillesa, ostroga piętowa.
Bóle i choroba zwyrodnieniowa stawów.
Zaburzenia zrostu kostnego

Jak często należy stosować iniekcje osocza bogatopłytkowego?

O schemacie terapii osoczem bogatopłytkowych systemem Angel decyduje lekarz ortopeda po uprzednim zebraniu wywiadu i zbadaniu Pacjenta
W profilaktyce odmładzania stawów raz na rok lub dwa lata w zależności od wieku biologicznego i kondycji stawów.

Jak szybko będą odczuwalne efekty zabiegu osoczem bogatopłytkowym?

Regeneracja i odnowa stawów, ścięgien, więzadeł i mięśni jest procesem wymagającym czasu. Efekty zastosowanej terapii czynnikami wzrostu, możemy ocenić po 3 miesiącach od ostatniej iniekcji.

Czy zabieg osoczem bogatopłytkowym jest bolesny?

Odczuwalność bólu zależy od progu wrażliwości pacjenta. Dla większości pacjentów nie jest on bolesny.

Zabieg polega na wprowadzeniu preparatu osocza bogatopłytkowego za pomocą igły do stawu, w zmienione chorobowo ścięgno czy mięsień pod kontrolę usg przez lekarza ortopedę po zastosowaniu znieczulenia miejscowego.

Czy zabiegi z osocza bogatopłytkowego są bezpieczne dla Pacjenta?

Tak zabiegi są biokompatybilne z ludzkim ciałem
Nie ma ryzyka wystąpienia alergii,
Cała procedura pozyskiwania osocza bogatopłytkowego systemem Angel jest w pełni sterylna.

Zalecenia pozabiegowe

Przerwanie aktywności fizycznej przez 4 dni. Zmniejszenie aktywności sportowej przez 2 tygodnie.
Iniekcje osocza bogatopłytkowego mogą powodować chwilowy ból, obrzęk i/lub wysięk. Objawy te ustępują zazwyczaj w ciągu kilku dni

Przeciwskazania do stosowania zabiegów z osocza bogatopłytkowego

Choroby krwi
Nowotwory
Stany zapalne na skórze i infekcje
Ciąża i laktacja

Co to jest terapia Orthokine?

Terapia Orhokine to sprawdzona i poparta wieloletnimi badaniami klinicznymi. Jest to bezpieczna metoda lecznicza w której otrzymuje się autologiczną kondycjonowaną surowicę wykorzystywaną w schorzeniach narządu ruchu. W tej metodzie powstrzymujące zapalenie substancje, pozyskuje się bezpośrednio z krwi pacjenta przez zastosowanie specjalnej techniki. Celem terapii jest interwencja bezpośrednio u źródła zapalenia. Hamuje ona proces zapalny stawów i chroni chrząstkę stawową. Interleukina-1 (IL) uważana jest za główną cytokinę prozapalną. Białko to nasila proces zapalny a w następstwie objawy zapalenia takie jak bolesność i obrzęk stawów. Dzięki wprowadzeniu do organizmu w miejscu zapalenia antagonisty receptora interleukiny 1 (IL- 1Ra, która jest podstawowym mediatorem odpowiedzialnym za niszczenie tkanek i ból) możliwa jest skuteczna, przynosząca ulgę pacjentom, interwencja medyczna.

Co to jest surowica kondycjonowana?

OPIS

Jak wygląda procedura Orthokine?

Lekarz pobiera od Pacjenta krew z żyły obwodowej przy pomocy specjalnej strzykawki systemu EOT II.

Wnętrze strzykawki jest opracowane tak, że w procesie inkubacji, określone komórki krwi zostają pobudzone do produkcji różnych substancji: białek hamujących proces zapalny stawów, a także substancji pobudzających wzrost różnych komórek. Głównym wytwarzanym w tym procesie białkiem przeciwzapalnym jest antagonista receptora interleukiny 1 (IL-1Ra), który blokuje dostęp interleukiny-1 do receptora a w następstwie rozwój i nasilenie procesu zapalnego i jego objawów.

W trzecim etapie krew zostaje przeniesiona do wirówki, gdzie po odwirowaniu otrzymuje się roztwór białka (surowicę ) którą wstrzykuje się w chory staw.

Zostaje ono podzielone na 6 równych porcji. W dniu zabiegu Pacjent otrzymuje jeden zastrzyk w obszar dotknięty zapaleniem i rozpoczyna się stymulacja procesów naprawczych i regeneracyjnych. Pozostałe osocze podlega zamrożeniu w temperaturze – 20 stopni.

Kolejne iniekcje po odpowiednim przygotowaniu przez personel medyczny Pacjent otrzymuje w terapii co 2-3 dzień.

Wskazania do terapii Orthokine

Stany zapalne stawów
Leczenie przewlekłego bólu stawów
Choroba zwyrodnieniowa stawów
RZS
Choroby kręgosłupa
Urazy mięśni i ścięgien,

Jakie jest główne zadanie terapii Orthokine?

Redukcja progu odczuwania bólu
Zapobieganie narastających dolegliwości bólowych
Poprawa w zakresie ruchu stawów ich, sztywności oraz funkcji
Poprawa komfortu życia

Jak długo utrzymuje się efekt terapii Orhokine?

Efekt terapii jest osobniczo indywidualny w zależności od jednostki chorobowej. Wieloletnie badania kliniczne dowiodły, że po dwóch latach od terapii nadal utrzymuje się efekt przeciwbólowy.

Czy zabieg Orthokine jest bolesny?

Odczuwalność bólu zależy od progu wrażliwości pacjenta. W niektórych przypadkach występuje uczucia ucisku w stawie, które może utrzymywać się w dniu zabiegu.

Czy terapia Orthokine jest bezpieczna?

Terapia stosowana jest w Niemczech od ponad 10 lat- do tej pory nie zanotowano niebezpiecznych dla zdrowia powikłań z jej stosowania.

Jakie są przeciwskazania do terapii Orthokine?

Choroby krwi
Choroby nowotworowe
Ciąża i laktacja
infekcja