Skuteczna regeneracja stawów za pomocą terapii regeneracyjnych i zabiegów operacyjnych

Naciągnięcie

49747921 - woman with injured foot

Naciągnięcie to uszkodzenie mięśnia, ścięgna lub więzadła. Powstaje najczęściej w miejscu łączenia mięśni ze ścięgnami lub więzadła. Różnicowanie czy jest to więzadło czy ścięgno dla pacjenta jeśli chodzi o sposób leczenia nie ma znaczenia można zlokalizować na podstawie anatomii jaka to struktura została naciągnięta. Żeby do naciągnięcia doszło misi musi być gwałtowne napięcie mięśnia wynikające z urazu lub przy gwałtownym wykonywaniu ruchu jeżeli mięsień jest zmęczony po długotrwałym wysiłku.Niedostateczna rozgrzewka i brak rozciągania w programie treningu może zwiększyć prawdopodobieństwo pojawienia się naciągnięcia.

Objawy

ból, może towarzyszyć obrzęk danej okolicy, wysięk w okolicy ścięgna, ból nasila się przy próbie napięcia i rozciągnięciu mięśnia oraz podczas ruchu w którym bierze on udział.

Postępowanie

leki przeciwbólowe przeciwzapalne miejscowe, doustne, stosowanie RICEMM, kinesiotaping, zabiegi fizjoterapeutyczne( rozluźnić , poprawić ukrwienie, następnie zacząć wzmacniać mięsień po okresie unieruchomienia, pomocne mogą być zabiegi fizykoterapii ( krioterapia, laser, fonoforeza)