Skuteczna regeneracja stawów za pomocą terapii regeneracyjnych i zabiegów operacyjnych

Orthokine

Terapia Orthokine

Jest to bezpieczna metoda lecznicza w której otrzymuje się autologiczną kondycjonowaną surowicę wykorzystywaną w schorzeniach narządu ruchu. W metodzie tej powstrzymujące zapalenie substancje pozyskuje się bezpośrednio z krwi pacjenta przez zastosowanie specjalnych technik. Celem terapii jest interwencja bezpośrednio w źródle zapalenia. Hamuje ona proces zapalny stawów i ochrania chrząstkę stawową. Interleukina-1 (IL) uważana jest za główną cytokinę prozapalną. Białko to nasila proces zapalny a w następstwie objawy zapalenia takie jak bolesność i obrzęk stawów. Dzięki wprowadzeniu do organizmu w miejscu zapalenia antagonisty receptora interleukiny 1 (IL- 1Ra, która jest podstawowym mediatorem odpowiedzialnym za niszczenie tkanek i ból) możliwa jest skuteczna, przynosząca ulgę pacjentom, interwencja medyczna. Terapia Orthokine zwalcza stan zapalny stawów, redukuje stopień odczuwania bólu, zapobiega narastaniu dolegliwości bólowych, zmniejsza sztywność i poprawia funkcje stawów przez co poprawia jakość życia. Wykazuje działanie przeciwbólowe, przeciwzapalne, blokuje proces degeneracji chrząstki stawowej.

Kwalifikacja Pacjenta do zabiegu

Pacjent do terapii regeneracyjnej Orthokine kwalifikowany jest podczas konsultacji ortopedycznej na podstawie wywiadu, badania klinicznego oraz  usg i  rtg,

Procedura zabiegu Orthokine

 1. Lekarz pobiera od Pacjenta krew z żyły obwodowej przy pomocy specjalnej strzykawki systemu EOT II.
 2. Wnętrze tej strzykawki jest tak opracowane, że w procesie inkubacji, określone komórki krwi zostają pobudzone do produkcji różnych substancji: białek hamujących proces zapalny stawów a także substancji pobudzających wzrost różnych komórek. Głównym wytwarzanym w tym procesie białkiem przeciwzapalnym jest antagonista receptora interleukiny 1 (IL-1Ra). Który blokuje dostęp interleukiny-1 do receptora a w następstwie rozwój i nasilenie procesu zapalnego i jego objawów
 3. Krew zostaje przeniesiona do wirówki, gdzie po odwirowaniu otrzymuje się roztwór białka (surowicę ) którą wstrzykuje się w chory staw.
 4. Zostaje ono podzielone na 6 równych porcji. W dniu zabiegu Pacjent otrzymuje jeden zastrzyk w obszar dotknięty zapaleniem i rozpoczyna się stymulacja procesów naprawczych i regeneracyjnych. Pozostałe osocze podlega zamrożeniu w temperaturze – 20 stopniach

Kolejne iniekcje pod kontrolą usg w chory staw Pacjent otrzymuje w terapii co 2-3 dzień. Efekt terapii jest osobniczo indywidualny w zależności od jednostki chorobowej, obserwacja długookresowa w badaniach klinicznych podaje , że po dwóch latach od terapii nadal utrzymuje się efekt przeciwbólowy.

Zalecenia pozabiegowe

Przerwanie aktywności fizycznej przez okres trwania terapii.  Zmniejszenie aktywności sportowej przez 3 tygodnie. Iniekcje osocza bogatopłytkowego mogą powodować chwilowy ból, obrzęk i/lub wysięk. Objawy te ustępują zazwyczaj w ciągu kilku dni.

Wskazania do terapii Orthokine

 • stany zapalne stawów.
 • przeciążenia  więzadłowe i ścięgniste takie jak: łokieć tenisisty,  łokieć golfisty, kolano skoczka, przeciążenia ścięgna Achillesa, ostroga piętowa.
 • choroba zwyrodnieniowa stawów- ból
 • RZS
 • urazy mięśni i ścięgien,
 • przewlekłe zapalenia stawów
 • ostre zapalenia stawów

Przeciwskazania do terapii Orthokine

 • ciąża i laktacja
 • choroba nowotworowa