Skuteczna regeneracja stawów za pomocą terapii regeneracyjnych i zabiegów operacyjnych

Złamanie głowy kości promieniowej

mechanizm

upadek na wyprostowaną kończynę górną

objawy

ból po stronie bocznej łokcia, obrzęk tej okolicy, ograniczone ruchy zgięcia, wyprostu i rotacji przedramienia. Próba dźwignięcia powoduje nasilenie bólu.

Leczenie:

 złamania nieprzemieszczone lub niewielkie przemieszczenia do 1 mm leczymy na temblaku, nie zakłada się gipsu.Jak najszybciej włącza się ruch stawu łokciowego i pracę z doświadczonym terapeutą.

Należy pamiętać, że po urazach łokcia pierwszym i podstawowym celem rehabilitacji jest przywrócenie zgięcia w stawie łokciowym bo dzięki temu można wykonywać podstawowe czynności dnia codziennego takie jak przygotowanie posiłku, makijaż ,czesanie się czy mycie zębów. Warto wiedzieć że niewiele czynności na codzień wykonujemy na  wyprostowanym łokciu np wieszanie firanek czy sięganie po przedmioty leżące gdzieś wysoko na półce.

złamania przemieszczone  wymagają leczenia operacyjnego polegającego na odtworzeniu anatomii głowy kości promieniowej odpowiednimi technikami  z zastosowaniem implantów takich jak płyty, śruby, dobór implantów dokonuje operator w zależności od umiejętności i typu złamania.

W niektórych przypadkach kiedy głowa jest rozkawałkowana zaleca się protezę. Po operacji pacjent przebywa w zależności od typu złamania i sposobu zespolenia albo w temblaku albo w opatrunku gipsowym na okres max.3-4 tyg. po tym okresie rehabilitacja

Cofnij