Skuteczna regeneracja stawów za pomocą terapii regeneracyjnych i zabiegów operacyjnych

Zwichnięcie stawu łokciowego

Jest to bardzo poważny uraz stawu łokciowego podczas którego dochodzi do uszkodzeń  torebkowo-więzadłowych  oraz mogą towarzyszyć złamania. Po zwichnięciach stawu ramiennego najczęściej ulegający zwichnięciom staw.

objawy

ból, obrzęk, wyraźne zniekształcenie okolicy stawu łokciowego, łokieć ustawia się w zgięciu lub wyproście w zależności od typu zwichnięcia

Postepowanie

Leczenie operacyjne w  znieczuleniu ogólnym po nastawieniu samego stawu ocenia się jego stabilność i zeszywa się uszkodzone struktury więzadłowo-torebkowe. Najważniejszą elementem przy zwichnięciu jest nastawienie tego zwichnięcia pozostałe uszkodzenia więzadłowo-torebkowe i złamania mogą być zaopatrzone w trybie późniejszym np po odobrzęczeniu stawu łokciowego..

Istotny w rokowaniu do pełnego uzyskania sprawności jest  czas od zwichnięcia do nastawienia, im krótszy tym lepiej dla pacjenta. Warto pamiętać ,żeby pacjent po zwichnięciu niczego nie pił i nie jadł ponieważ opóźni to możliwość znieczulania pacjenta  do operacji. po operacji opatrunek gipsowy ok.3 tyg. po tym okresie rahabilitacja.

Należy pamiętać, że po urazach łokcia pierwszym i podstawowym celem rehabilitacji jest przywrócenie zgięcia w stawie łokciowym bo dzięki temu można wykonywać podstawowe czynności dnia codziennego takie jak przygotowanie posiłku, makijaż ,czesanie się czy mycie zębów. Warto wiedzieć że niewiele czynności na codzień wykonujemy na  wyprostowanym łokciu np wieszanie firanek czy sięganie po przedmioty leżące gdzieś wysoko na półce.

Cofnij